Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Decor8.pl – przyjazny dla użytkownika sklep

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

Sklep internetowy

Decor8 to sklep internetowy umożliwiający zakup zaproszeń na rozmaite okazje. Jak wiadomo, zaproszenia zawsze się przydają – czy strona internetowa tego sklepu została wykonana w taki sposób, który zachęcałby potencjalnych klientów do zakupu?

Zalety tego sklepu internetowego

Jedną z głównych zalet tego miejsca jest bardzo fajne dobranie kolorów. Dzięki niemu wszystko jest czytelne. Dzięki nawigacji górnej bardzo łatwo można znaleźć wszystko to, czego się potrzebuje. Spodobał mi się również stylowy logotyp, jak również fakt, iż strona posiada ładną wersję mobilną. Stopka jest rozbudowana i w znakomity sposób pełni swoje funkcje: informującą, jak również dodatkową nawigacyjną. Na stronie w dobry sposób zastosowano nagłówki, choć ich struktura jest czasem niezrozumiała. Ogólna prezentacja serwisu jest bardzo dobra, ja zdecydowanie bym takiemu zaufał.

Wady sklepu

 

Moim zdaniem na stronie głównej panuje lekki chaos. Polecane produkty moim zdaniem powinny występować jak najwyżej na stronie, żeby były widoczne i łatwe do dostępu. Dodatkowo po zwiększeniu ilości sztuk, jakie chcemy kupić, automatycznie powinna się aktualizować cena. Pod względem kodu strona zawiera wiele niepotrzebnych lub niezrozumiale umieszczonych elementów. Po kolei:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=9" />
<meta http-equiv="Content-Language" content="pl" />

Nie wiem, po co komu ten pierwszy kod. Deklaracja języka natomiast powinna być zamieszczona (zresztą i jest, więc nie wiem, po co powtórzono) w tagu html.

 <link rel="home" href="/" />

Ten, jak i wiele wiele innych elementów znajdują się na stronie zupełnie niepotrzebnie.

<h3>
<a href="/zaproszenia-slubne"
 title="Zaproszenia ślubne" id="headercategory12" class="spanhover">
<span>Zaproszenia ślubne</span>
<img src="/public/images/1px.gif" alt="" class="px1" />
</a>
</h3>

Nie za dużo zostało tu wzięte w nagłówek? Nie rozumiem potrzeby wstawiania obrazków tego typu. Dodatkowo nie posiadają żadnego alta, a każdy obrazek na stronie jednak powinien go mieć.

Podsumowanie

 

Decor8 to skelp bardzo dobry, jeżeli chodzi o wygląd i funkcjonalności. Znajduje się tutaj troszkę niedoróbek w kodzie, aczkolwiek można zdecydowanie nad nimi popracować. Moim zdaniem sklep jest godny uwagi i po prostu przyjazny dla użytkowników.

Adres sklepu: decor8.pl.

Komentarze

Jedna myśl nt. „Decor8.pl – przyjazny dla użytkownika sklep

  1. Dziękujemy bardzo za ocenę i uwagi dotyczące optymalizacji strony 🙂 Nad wyglądem i funkcjonalnością ciężko pracujemy we własnym zakresie. Na kod niestety nie mamy zbyt wielkiego wpływu, ale dziękujemy za zwrócenie uwagi na jego pewne niedociągnięcia, sprawdzimy czy uda się go poprawić. Na pewno napiszemy do producenta silnika sklepu o jego zoptymalizowanie.

Dodaj komentarz