Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Czytelnia Apteka Volfarm

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Zdrowie i sport

Na pierwszy ogień ocenić przyjdzie mi serwis Czytelni Apteki Volfarm – należy powiedzieć, dość przyjemnie wyglądający na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim pierwsze wrażenie jest pozytywne – dobrze dobrane kolory, ładny, portalowy wygląd.  Nie ma nawet reklam zniechęcających do odwiedzania. Jeżeli już jednak chcemy robić portal, to dopracujmy go w pełni, aby po prostu był perfekcyjny pod każdym względem.

Zalety

 

Chyba największą zaletą tego portalu jest jego wygląd. Bardzo ciekawie prezentuje się zarówno slider, jak i możliwy do zwinięcia każdy w element menu. Wszystkie skrypty działają dość szybko. Warto wspomnieć, iż portal zawiera całe mnóstwo porządnie napisanych, długich artykułów, a każdy z nich został opatrzony swoim własnym zdjęciem. Ogólnie rzecz biorąc całość robi bardzo pozytywne wrażenie.

Wady

 

Oczywiście nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać (niestety). Strona zawiera w sobie całe mnóstwo kodu – nawet Validator nie był w stanie go przetworzyć. Mnóstwo jest błędów kosmetycznych. Na przykład „Gorące tematy” w wybranej kategorii posiadają fajne „zakładkowe” menu – to jednak się rozjeżdża. Ponadto widać błędy w spolszczeniu niektórych wtyczek. Słowa „votes” czy „no ratings yet” nie są polskimi słowami. Mi osobiście przeszkadza ponadto brak wyjustowania tekstu w artykułach, jak również bardzo nieczytelna czcionka. Duże wyraźne czcionki to w dzisiejszych czasach podstawa. Można

dać chociaż możliwość powiększenia/pomniejszenia oryginału.

Bardzo fajną opcją jest pokazywanie większej ilości artykułów z danego działu na stronie głównej. Szkoda tylko, iż system nie zapamiętuje wybranej ilości (ani też zamknięcia poszczególnych boxów), przez co nie można dopasować strony głównej do własnych potrzeb. W niektórych miejscach ponadto widać błędy w miniaturkach:

phpThumb() (…) Error Messages disabled

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc strona Czytelnia Apteka Volfarm jest bardzo przyjemnym miejscem, w którym znaleźć można bardzo dużo ciekawych i bez wątpienia przydatnych artykułów. Forma ich podania nie jest najlepsza, ale to nie oznacza, że jest najgorsza. Strona na WordPressie, dość ciekawie zaprojektowana i – muszę przyznać – na początku wcale nie poznałem, iż to właśnie WordPress. A to chyba największy plus. Po poprawie kosmetycznych błędów można śmiało powiedzieć, iż strona jest sukcesem.

Strona dostępna jest pod adresem: czytelnia.av.pl.

Dodaj komentarz