Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Copywriter-seo.pl – prosto, a czy i przyjemnie?

Copywriter
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Prywatne

Copywritingiem zajmuję się sam od wielu, wielu lat. Tym bardziej bliska mi jest tematyka stron będących portfolio osób oferujących tego typu usługi. Wiem, iż przy takich stronach liczy się przede wszystkim czytelność oraz to, co autor (w tym przypadku autorka) napisał, aniżeli opakowanie, w jakim to podał. Niemniej jednak to właśnie owe opakowanie powinno zwrócić uwagę zbłąkanego internauty, by ten dopiero zainteresował się ofertą.

Wygląd strony

W jednym wyrażeniu wygląd strony można opisać jako elegancką prostotę. Jest prosto, a przede wszystkim czytelnie, wszelkie teksty zawarte na stronie czyta się bardzo przyjemnie, a ładne przejścia oraz efekty wizualne przykuwają do siebie oko odwiedzającego. Jest jednak w tym wszystkim kilka bardzo irytujących elementów.

Przede wszystkim na pierwszy rzut oka rzucają się w oczy stanowczo zbyt wielkie i niepasujące do stylistyki strony przyciski społecznościowe. Stanowczo bardziej rzucają się w oczy, niż sam logotyp, a i często odciągają uwagę od całej reszty strony. Kolejnym nieestetycznym elementem jest slider. Zdjęcia są wielkie, natomiast tekstu obok bardzo niewiele. Dodatkowo denerwujący jest fakt, iż gdzieniegdzie brakuje polskich znaków, na przykład przy slajdzie z maluchem. U innej osoby bym się nie przyczepił, ale copywriter to copywriter 🙂

Ładnie prezentuje się nawigacja po stronie – jest prosta i bardzo intuicyjna. Poszczególne elementy przedstawiające ofertę na stronie głównej wyglądają bardzo zachęcająco, szczególnie to podzielone na zakładki menu na samym dole. Niestety, bardzo rzuca się w oczy brak stopki na stronie głównej. Na podstronach ona istnieje i jest bardzo ładna, czemu nie widnieje również na stronie startowej?

Kod i optymalizacja

Strona oparta jest na WordPressie, choć na pierwszy rzut oka wcale na taką nie wygląda. Zdeklarowana została jako wykonana w przestarzałym Transitionalu, aczkolwiek fajne jest to, że nie razi nadużywaniem meta tagów, a i deklaracja języka znalazła się tam, gdzie powinna. Nie widzę sensu linkowania do youtube’a, skoro nie ma się tam profilu.

Ogólnie rzecz biorąc odradza się stosowanie WIELKICH LITER, szczególnie w menu. Można napisać normalnie, a litery powiększyć w CSS, korzystając (jeśli dobrze pamiętam) z text-transform. Strona zawiera mnóstwo skryptów – plusem jest, że autorka przeniosła większość z nich do stopki, w znaczącym stopniu przyspieszając ładowanie się strony. Proponowałbym jeszcze logo opleść nagłówkiem najwyższego stopnia i przyjrzeć się hierarchii nagłówków na stronie.

Ocena

Ogólnie mówiąc, strona nie ujęła mnie niczym szczególnym. Moim zdaniem jednak w dobry sposób przedstawiła ofertę, a jej czytelność jak najbardziej działa na plus. Ciągle nie mogę jednak zapomnieć tych brzydkich przycisków społecznościowych w topie, grrr. W sumie jednak mnie osobiście całość zachęciła do przeczytania niektórych tekstów. Nie jest więc źle, wszystko spełnia swoją rolę!

Adres strony: copywriter-seo.pl.

Dodaj komentarz