Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Condesign.pl – tworzenie stron www na poziomie

Tworzenie stron www
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Kolejna strona poświęcona tworzeniu stron www – zwykła firmówka, która nie zachwyca niczym szczególnym, ale również i nie razi, będąc naprawdę przystępną dla każdego użytkownika. Na stronie nie brakuje niedociągnięć i kilku mankamentów, aczkolwiek można ją uznać jako udaną – i to mogę powiedzieć już na samym początku.

Prezentacja podstawą udanej firmówki

Jak napisali autorzy tej strony, webmaster ma jedynie 5 sekund, aby przykuć uwagę odwiedzających i zachęcić do przeglądania swojej strony. Czy strona ta jednak sama spełnia tę zasadę? Moim zdaniem nie. Dzieje się tak głównie ze względu na przerost formy nad treścią. Tuż po załadowaniu wita nas wielki obrazek (ten właśnie z pięcioma sekundami – animowany po najechaniu), bardzo mały logotyp (w stosunku do innych elementów strony) i za wielki tekst w topie. Użytkownicy po wejściu na stronę firmową zwykle liczą na zapoznanie się z ofertą (szybkie)  – tutaj natomiast widać, iż nie na to został położony nacisk. Spodobała mi się kolorystyka strony, niestety, ten obrazek nie pasuje do całości. Poza tym w „Procesie Tworzenia Stron Internetowych” teksty są różnej długości, co również daje mizerny efekt artystyczny – nie lepiej dać je w postaci rozwijalnej, ale za to o tej samej wysokości? Projekty zostały zaprezentowane w sposób odpowiedni, aczkolwiek chyba lepiej byłoby zastosować lightboxa do ich prezentacji (i obrazki: witryny mogą nie działać w danym momencie lub przestać istnieć po kilku latach). W cenniku widać jest ładną tabelkę i poukładanie, co się zdecydowanie ceni. Kontakt też nie jest skomplikowany, wystarczy wypełnić kilka pól. Wystarczająca ilość informacji i moim zdaniem wszystko na miejscu.

Co kryje się pod maską?

Na strony firm zajmujących się tworzeniem stron zawsze patrzę bardziej surowo, jeżeli chodzi o kod – skoro bowiem chcą tworzyć coś porządnego dla klientów to niech same też mają porządną stronę. Tutaj od samego początku się nie zawiodłem – prosta strona, a więc i prosta warstwa kodowa. Dobra deklaracja HTML5, całość dobrze się validuje – to najważniejsze czynniki, na które zwraca uwagę przeciętny odwiedzający. Dodatkowo autor zastosował kilka fajnych tagów HTML. Cieszy również odpowiednie wykorzystanie (z właściwą hierarchią) nagłówków, jak również brak zbędnego przeładowania strony w jej nagłówku. Kod jest prosty, czytelny, jak najbardziej poprawny. To zasługuje na pochwałę!

Kilka słów na koniec

Ogólnie to wszystko ujmując, strona nieco kuleje, jeżeli chodzi o tzw. „usability” – nieco nieprzemyślany układ strony głównej całość nadrabia jednak stonowaną kolorystyką, jak również bardzo poprawnym kodem. I to właśnie te czynniki powinny być faktorem decydującym o wyborze tej firmy przez klientów.

Adres strony: condesign.pl.

Dodaj komentarz