Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

BudomaxParkiety.pl – strona firmowa „na szybko”

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Jaka powinna być strona firmowa chyba każdy wie. Dla tych, którzy nie wiedzą powinno się przedstawić to w jednym zdaniu. Otóż powinna przyciągać uwagę klienta, jednocześnie prezentując wszystkie swoje najmocniejsze strony oraz swą pełną ofertę. Po części zasadę tę zachowali twórcy ocenianej przeze mnie w tej chwili strony internetowej. Po bardzo niewielkiej części.

Zalety

 

Strona posiada kilka swoich zalet – choć jest ich nie wiele, warto poświęcić im osobny akapit. Przede wszystkim jej autorzy zastosowali kilka nagłówków, w tym ten w logotypie. Niektórzy o tym zapominają, aczkolwiek dobry outline to podstawa każdej strony. Strona się „Validuje”, co jest kolejnym plusem – co z tego, iż jest stworzona w starym jak świat i odchodzącym w niepamięć Transitionalu? Poszukując zalet należy zwrócić uwagę na dość bogaty dział z poradami, który może się okazać przydatny nie tylko dla osób, które korzystają z usług firmy. Trzeba również powiedzieć, iż strona ma bogatą ofertę, którą opisała w należyty sposób.

Wady

 

Największą wadą strony jest przede wszystkim kompletny chaos. Niewiele elementów jest tutaj dobrze dopasowanych – widać jest, iż logotyp nie był robiony przez profesjonalistę, gdyż wygląda niczym clipart. Nawigacja strony wygląda na „wstawiony jak leci” skrypt ściągnięty gdzieś z sieci – autor nie pokusił się o dopasowanie go, chociażby pod względem kolorystyki, do całości strony. Wadą jest kompletny brak zoptymalizowania. Autor zignorował zupełnie kod swojej strony. Doskonałym na to przykładem jest kilkukrotne wywoływanie (z kilku różnych plików) biblioteki jQuery.

<script type="text/javascript" src="/plugins/content/ppgallery/res/jquery.js" charset="utf-8"></script>
<script type="text/javascript" src="/templates/budomax/jquery.js"></script>

Po co? Tego chyba nie wie nikt. Na stronie nie brakuje pustych kontenerów, takich jak ten poniższy:

<div class="art-sheet-tc"></div>

Div’y puste są po prostu niepotrzebne, gdyż zazwyczaj (a raczej zawsze) mogą zostać zastąpione przez odpowiednio użyty kod css. Galeria zdjęć jest bogata, aczkolwiek wygląda brzydko, gdyż wszystko wyjeżdża poza główną kolumnę. W dziale kontakt brakuje ponadto adresu firmy.

Podsumowanie

 

BudomaxParkiety.pl to strona bardzo bogata w różnego rodzaju teksty – takie przedstawiające ofertę jak i niezwiązane z nią porady. Całość niestety zawiera się w bardzo kiepskim opakowaniu, które czyni stronę bardzo nieczytelną i mało zachęcającą. Dodatkowo mnóstwo błędów i niepotrzebnych elementów kodu niepotrzebnie zwiększa rozmiar strony.

Adres strony: Cyklinowanie.

Komentarze

Jedna myśl nt. „BudomaxParkiety.pl – strona firmowa „na szybko”

Dodaj komentarz