Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Bokken.pl – zdecydowanie ze smakiem

bokken
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

Wiele osób nie zdaje sobie tak naprawdę sprawy, jak ważna jest czytelność sklepu internetowego. Na szczęście cały czas znajdują się również takie osoby, które cenią schludność wykonania, połączoną nie tylko z prostotą i intuicyjnością, ale również jakością i przyjaznością względem użytkownika. Przykładem serwisu spełniającego absolutnie wszystkie z wymienionych elementów jest Bokken.pl – sklep zapewniający ekwipunek osobom walczącym z zamiłowania.

Wygląd sklepu

Pomimo, że we wstępie prawie wyczerpałem limit komplementów dla jednego serwisu, postaram się zbytnio nie słodzić, choć czasem jest to po prostu niemożliwe. Jeżeli chodzi o wygląd sklepu to ten doskonale wpasował się w moje upodobania. Tradycyjna biel w połączeniu z nierażącym i przyjemnym dla oka błękitem sprawdziła się tu wyśmienicie. Bardzo ładny top zauroczył mnie – podobnie zresztą, jak cała reszta witryny. Nawigacja okazała się strzałem w dziesiątkę – jest tutaj bardzo intuicyjna. Szczególnie przyjemnie wyglądały boxy po najechaniu, które z pewnością w którymś z moich projektów będę się starał w jakimś stopniu imitować. Nieco rozczarowała mnie stopka, która zawiera tutaj bardzo wiele odnośników do poszczególnych części serwisu, które jednak nie wypełniają jej w pełni, pozostawiając jej prawą część pustą. Tutaj przydałyby się również style związane z najeżdżaniem na linki, ale to w końcu niewielka uwaga.

Na liście produktów nieco nie spodobała mi się bardzo niewyraźna linia oddzielająca poszczególne elementy (również te w menu) od siebie. Zdaję sobie sprawę, że ona w rzeczywistości tam jest – może to wina mojego monitora, ale jest ona kompletnie niewidoczna. W dzisiejszych czasach popularne portale i serwisy przyzwyczaiły mnie do oglądania nieco większych czcionek – powiększyłbym je w opisach (ale tylko trochę, by znowu nie były gigantyczne). W swobodnym natłoku myśli dodam również, że zabrakło mi (i to bardzo) podkreślenia lub jakiegokolwiek zaznaczenia elementu, na który najeżdżamy w nawigacji (tej na niebieskim tle – na metalicznym zaznacza się wzorowo). Rozśmieszyła mnie favicona strony – czy jednak nie uważacie, że odbiera ona troszkę profesjonalizmu sklepowi? Chętnie dodałbym go do zakładek, ale machający mieczem emot zbyt ładnie na moim pasku nie wyglądał. Ale to tylko moje odczucie.

Kod i inne elementy

Jak to zwykle mam w zwyczaju na samym początku zganię użycie Transitionalu, od którego się odchodzi (i powinno). Niepotrzebnie zastosowano tutaj kilka meta tagów, jak robots (w obecnej formie nie zmienia domyślnej sytuacji), distribution (j/w). Z deklaracji favicony radzę usunąć shortcut – zacytuję tutaj, że to „is considered harmful”. Dwukrotnie wczytywana jest biblioteka jquery, co oczywiście spowalnia ładowanie strony. Skryptów w nagłówku również jest sporo.

Radzę zastanowić się nad stosowaniem nagłówków na stronie, które są ważne w procesie optymalizacji witryny. Do kodu odnośników nie dodaje się znacznika ucieczki />. Ponadto nadużywane jest tutaj nadawanie klas elementom. Pamiętajmy, że (dam przykład z głowy) każdy element li znajdujący się w liście ul nie musi zawierać swojej klasy klasa. Wystarczy w cssie nadać każdemu elementowi li z listy ul wybraną specyfikację (czyli ul li {}). Podobnie jest z innymi elementami.

Ogólnie

Ogólnie rzecz biorąc sklep Bokken.pl bardzo mi się spodobał. Głównie ze względu na to, że w schludny sposób przedstawił swoją ofertę, nie rażąc użytkowników, ani też ich nie odpychając. Jest to zdecydowanie jedna z fajniejszych stron, które przyszło mi ocenić. A miejsce w stopce zawsze można wypełnić naszym buttonkiem! Z czystym sumieniem wstawiam „piąteczkę”.

Sklep dostępny pod adresem www.bokken.pl

Moja ocena:

Dodaj komentarz