Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Autosalon24.pl – dużo, ale bez oddechu

AutoSalon24
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Mówi się, że pierwsze wrażenie zazwyczaj jest prawidłowe. Teoria ta sprawdza się przy ocenianiu stron internetowych – gdy tuż po wejściu na witrynę ta nie do końca nam się spodoba, negatywne wrażenie będzie nam towarzyszyło aż do końca jej przeglądania. W przypadku Autosalon24.pl nie można powiedzieć o do końca negatywnym pierwszym wrażeniu, ale też brakło mu bardzo dużo do ideału.

Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Tym, co przykuwa największą uwagę na tej stronie jest… wszechobecny chaos. Wszystko jest zebrane w jedną kupę, ściśnięte. Brak w tym wszystkim oddechu – czcionka jest bardzo mała, a w dodatku została tak nadrobiona, jakby autorzy chcieli przekazać zbyt wiele informacji. Stronę główną przegląda się bardzo nieprzyjemnie – po przejściu na jakąś podstronę robi się co prawda nieco przyjemniej, ale nadal wszystkiemu brakuje odpowiednich marginesów oraz właściwego wyczucia i wyodrębnienia poszczególnych elementów od siebie.

Na stronie nie brakuje różnego rodzaju „bocznych dodatków” – można je tolerować, jeżeli występują w rozsądnej ilości. Tutaj jest ich aż pięć, co bardzo denerwuje w trakcie przeglądania strony. Dodatkowo strzałki na tych elementach sugerują, że te będą się wysuwały – gdy na nie najechałem wcale tak się nie stało. Gdy z kolei kliknąłem, zostałem przeniesiony na inną stronę – mimo, że tego nie chciałem. Bardzo nieintuicyjne.

Stopka strony jest zdecydowanie zbyt wielka, przez co w dużej części jest też pusta. Mimo, że strona ma bardzo dużo wartościowych treści, nie potrafi ich w odpowiedni sposób zastosować – w dzisiejszych czasach liczy się przecież czytelność, której tej stronie niestety brakuje.

Czy chaos istnieje również w kodzie?

Przeglądając tego typu stronę (chaotyczną) spodziewałem się tego, że ten chaos przeniesie się również do kodu. Trochę się myliłem, gdyż pomimo, że nie brakuje tutaj niepotrzebnych elementów i źle użytych parametrów, wszystko jest poukładane i w miarę czytelne. Nie to jednak się liczy. Wady postanowiłem wymienić w punktach:

Plusem jest odpowiednie stosowanie nagłówków oraz wcześniej wspomniana czytelność. Cieszy też, że każdy obrazek posiada swój alt.

Podsumowanie

AutoSalon24 to strona, która mogłaby być ideałem. Ma dużo treści, treść ta jest ciekawa i odpowiednio okraszona materiałami multimedialnymi. Powiedzmy sobie jednak szczerze, strony tej nie przegląda się zbyt przyjemnie. Wszystko jest ściśnięte ze sobą, zbyt małe i po prostu nie trafia do współczesnego internauty (czytaj: mnie). Ja osobiście widzę jednak potencjał i warto zastanowić się nad tym, jak stronę można poprawić. Przede wszystkim warto postawić na większą czytelność, zwłaszcza strony głównej. Ja wystawiam trójkę z nadzieją, że za kilka miesięcy będę mógł zobaczyć czytelniejszą, a jednocześnie tak samo bogatą witrynę.

Witrynie przyjrzyjcie się tu: autosalon24.pl.

Moja ocena:

Dodaj komentarz