Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Atrakcje-turystyczne.eu – co warto odwiedzić?

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Turystyka i rekreacja

 

Atrakcje turystyczne

Atrakcje-turystyczne.eu to portal skierowany do ludzi, którzy uwielbiają podróżować. Pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne – jak będzie po zagłębieniu się w strukturę i zawartość strony?

Zalety

 

Główną zaletą strony jest to, iż wywiera na odwiedzającym bardzo dobre wrażenie. Autorowi udało się to osiągnąć poprzez odpowiednie dobranie kolorystyki, która została utrzymana w bardzo stonowanych i przyjemnych kolorach. Układ strony jest bardzo przyjazny dla użytkownika, dzięki czemu poruszanie się po witrynie odbywa się sprawnie. Ładny logotyp dobrze wkomponował się w cały top. Największą zaletą strony są w większości robione przez samego autora zdjęcia z opisywanych atrakcji turystycznych. Całość jest dzięki nim wiarygodna i jednocześnie ciekawa. Strona pod względem kodu jest poprawna (za wyjątkiem wspomnianych w wadach drobnostek), a poprawną validację uniemożliwia system reklam – rozumiem jednak, że autor na to nie miał wpływu, więc całość można uznać za „w porządku”. Ogólnie jednak wrażenie jest pozytywne.
 

Wady

 

Największą moim zdaniem wadą strony jest wszechobecny ścisk – szczególnie w menu, gdzie mapa stoi koło galerii, a zaraz pod tym jest jeszcze wepchana reklama. Co do reklam to chyba jest ich nieco zbyt dużo. Jedna we wpisie, dwie w menu po prawej, dorzućmy do tego google plus – sporo tego. Zdjęcia ładowane do wpisów na stronie głównej ważą stanowczo za dużo (niektóre zbliżają się do 300kb!). Dodatkowo wyszukiwarka powinna być lepiej oskryptowana, nie wpisując w nią nic ładują się wszystkie wpisy ze strony. Ponadto nieco niechlujnie wygląda formularz logowania, gdzie tekst wystaje poza pola – można te pola zrobić większe, aby ten tekst się mieścił 😉

Ze strony kodu:

<meta http-equiv="Content-Language" content="pl" />

To powinno zostać zlikwidowane, a deklaracja języka przeniesiona do znacznika html.

<meta name="robots" content="index, follow, all" />

To nie jest potrzebne.

Podsumowanie

 

Strona wygląda bardzo porządnie i zadbanie. Moim zdaniem niejedna osoba znajdzie tutaj coś interesującego. Jest to podane w przyjemnej oprawie, aczkolwiek nieco zawalonej reklamami i dodatkami (mapa powinna być na przykład rozwijalna czy ładowana przez link do lightboxa). Ogólnie jednak uważam tę stronę za udaną.

Adres dla turystów: www.atrakcje-turystyczne.eu

Komentarze

2 myśli nt. „Atrakcje-turystyczne.eu – co warto odwiedzić?

  1. Ocena chyba nawet łagodniejsza niż się spodziewałem. Pomysłów na poprawę i rozwój serwisu jest dużo niestety czas nie jest z gumy a i kasy na zmiany w grafice szkoda. Właściwe z oceną muszę się zgodzić poza formularzem logowania – to taki artystyczny efekt zamierzony :).

Dodaj komentarz