Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Aptus.pl – tworzenie stron z pomysłem

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Aptus

Do tej pory przyszło mi zobaczyć bardzo wiele stron internetowych firm oferujących tworzenie stron internetowych. Tym bardziej mogę chłodnym okiem spojrzeć na stronę Aptus.pl, która – powiem już na początku – ani za bardzo mnie nie zachwyciła swoją złożonością, ani też nie zniechęciła. Jest po prostu wykonana schludnie i porządnie, tak, jak powinna.

Zalety

 

Mówiąc o zaletach muszę wspomnieć o szybkości działania – strona ładuje się szybko, a wszystkie skrypty, czy to w nawigacji, czy też w sliderze działają poprawnie. Bogate portfolio tej witryny pozwala jej użytkownikom dokładnie zapoznać się z umiejętnościami i stylem osób pracujących dla firmy – moim zdaniem jest to zachęcające. Dodatkowo na stronie znajduje się wszystko, co powinno znajdować się na „firmówce” – ładnie przedstawiona oferta, dokładne informacje kontaktowe. Kilka słów o firmie też zawsze zacieśnia jej relacje z potencjalnymi klientami. Całość moim zdaniem robi pozytywne wrażenie, a to już pozwala przyjrzeć się stronie bliżej i z pewnością przyciąga ludzi, zachęcając do korzystania z oferty. Bardzo dobrze, że większość skryptów została wstawiona na koniec strony. Strona stosuje outline w postaci nagłówków, aczkolwiek mógłby on być nieco dokładniejszy.

Wady

 

Na stronie jednak nie brakuje wad, choć nie są one tak wielkie, jak w przypadku innych stron, a raczej kosmetyczne, czy to w kodzie, czy też w generalnym wyglądzie. Mówiąc o tym drugim przede wszystkim irytujące okazało się dla mnie to, iż kolor niektórych linków nie różni się od koloru tekstu (na przykład w menu „z ostatniej chwili”. To denerwuje. Po drugie moim zdaniem top jest trochę zbyt pusty – jakby czekał na reklamę w środku.

Jeżeli chodzi o warstwę bardziej techniczną, po raz kolejny muszę się przyczepić do Transitionala. Nie jest on nawet zbytnio tłumaczony przez W3, więc nie rozumiem jego popularność. Wystarczy zmienić na Strict lub też po prostu iść z postępem i zastosować deklarację HTML5:

<!DOCTYPE html>

Dodatkowo Validator zwraca kilkanaście błędów – moim zdaniem na stronie firmy tworzącej witryny nie powinno to występować (ja to zawsze sprawdzam mając korzystać z tego typu usług). Na stronie nie brakuje pustych div’ów – odradzam ich stosowanie, lepiej używać samego css i wypełnionych w środku kontenerów. Ukrywanie linków w taki sposów:

<!--	<div class="map"><a href="/search/sitemap.php">&nbsp;Mapa strony&nbsp;</a></div>	//-->

też nie wygląda za ciekawie 😉

Podsumowanie

 

Aptus.pl to moim zdaniem strona kompletna. Wystarczy w niej poprawić nieco niedociągnięć, a z pewnością zdobędzie wielu klientów. Nie zrobi tego efektownymi rozwiązaniami, wodotryskami, lecz jakością usług i ciekawą ich prezentacją.

Link do strony: Aptus.pl – tworzenie stron www

Komentarze

2 myśli nt. „Aptus.pl – tworzenie stron z pomysłem

  1. Najpierw podziekowanie za recenzję i parę ciepłych słów. Co do wad. Zgadzam się z tym że nie powinno być błedów w kodzie ale sa one wprowadzane przez plugin Facebooka, a osadzenie go poprzez javascript ma też swoje wady. Stąd taka a nie inna decyzja.
    Co do ukrytego linku to po prostu pozostawiony w komentarzu link do sitemapy. Jednak faktycznie jako że to niepotrzebny „śmieć” to wyrzucilismy go ze strony.
    Planujemy przejście na HTML5 ale niestety wciąz jeszcze spory odsetek korzysta z archaicznych MS IE i sta taka a nie inna deklaracja w nagłówku.

    Serdecznie pozdrawiam i z niecerpliwością czekam na recenzję drugiej naszej strony (AptusShop).

Dodaj komentarz