Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

4gift.pl – spraw sobie prezent

Prezenty
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Sklepy

 

Czego ludzie oczekują od sklepu z prezentami? Przede wszystkim czegoś, co pasowałoby jako prezent dla każdej bliskiej nam osoby, aby wszystko było można było kupić w jednym miejscu. Obok asortymentu ważną rzeczą jest prosty dostęp do niego, jak również czytelne zaprezentowanie wszystkich funkcji i wyglądu danego przedmiotu. To wszystko posiada 4gift.pl!

Pierwsze wrażenie

Już na pierwszy rzut oka sklep mi się spodobał. Prosty, bardzo czytelny wygląd, intuicyjny podział na kategorie. Przede wszystkim spodobały mi się jednak produkty, oryginalne i unikalne, niespotykane nigdzie indziej. Śmiechowy kocur z promowanych produktów nie znajdował się w magazynie, ale niemal wszystkie przedmioty zawarte na łamach tego sklepu podsunęły mi nowe pomysły na prezenty! Jestem więc zdeterminowany do dokonania zakupów w tym sklepie, a więc należy powiedzieć, iż cel autorów na pewno został osiągnięty. Zachęcają!

Dlaczego sklep jest taki przyjemny do przeglądania? Przede wszystkim przez czytelność. Dobra gra kolorów, jak również odpowiednia pod względem wielkości czcionka w opisach, a także ładne, duże zdjęcia produktów. To podstawy tworzenia sklepów internetowych, o których wiele osób zapomina – ale nie autor 4gift.pl! Fajnie, że bez przewijania widoczne są dane kontaktowe. Ogólnie – efekt wizualny jak najbardziej pozytywny.

Warstwa kodu

Jeżeli chodzi o kod, od razu rzuca się w oczy dobra deklaracja (Strict), jak również prawidłowo wstawiona deklaracja języa strony. Podwójnie został zastosowany tag odpowiedzialny za favinconę. Shortcut icon to element niepotrzebny, więc po prostu mu podziękujmy. Ogólnie nagłówek strony jest za duży objętościowo – trochę skryptów wypadałoby przenieść do stopki. W oczy rzucił mi się brak altów przy wielu obrazkach. Dobrze stosowane są nagłówki – w miejscach, w których powinny się rzeczywiście znajdować.

<span class="regular-price" id="product-price-157">
<span class="price">49,00 zł</span> </span>

To tylko jeden z przykładów braku optymalizacji kodowej. Pojawia się on często – stosując pojedynczy span można się pozbyć zbędnego kodu. Ogólnie kod jest dość czytelny, choć nie do końca zoptymalizowany.

Podsumowanie

4gift.pl to sklep, który zdecydowanie zachęcił mnie do przejrzenia jego asortymentu, głównie sympatycznym i czytelnym, a przede wszystkim nieodpychającym wyglądem. Po bliższym przyjrzeniu się jego zawartości nie żałowałem. Można go trochę bardziej zoptymalizować, ale i tak jest w porządku. Jak dla mnie dobra robota.

Adres sklepu: 4gift.pl.

Komentarze

Jedna myśl nt. „4gift.pl – spraw sobie prezent

  1. Wow! Bardzo miło czytać takie opinie, szczególnie od ludzi znających się na rzeczy. Wiem że jeszcze czeka nas trochę pracy nad sklepem, że nie wszystko jest takie piękne i proste jak się dobrze przyjrzeć ale cóż… na tym polega praca, ciągłe doskonalenie produktu czyli min. strony 😀 Dzięki wielkie i cieszę się że sklep się podoba 😀

Dodaj komentarz